Рекомендуємо для тебе
Вибираємо ідеальне чоловіче пальто
Є організації чи заходи, де правилами прописаний суворо обумовлений дрес-код, аж до взуття та кольору шкарпеток, і тут уже нічого не вдієш. Але більшість компаній все ж таки відносно лояльні до зовнішнього вигляду співробітників, і вимоги до одягу зводяться до двох слів «діловий стиль».
Таке досить розмите формулювання дає можливість експериментувати з образами, звичайно, в розумних рамках. Шорти чи спортивні штани варто залишити для відпочинку. Але одягти замість суворого костюма щось менш формальне цілком можна. У цій статті ми розповімо, що таке – стиль «бізнес кежуал», і які речі з вашого гардеробу підпадають під це визначення.
Стиль casual має кілька напрямків – міський, смарт, спорт, бізнес. Основна ідея у них одна – комфортний одяг. Чи може діловий стиль бути комфортним, не втрачаючи при цьому суворості? Чому б і ні? На сьогодні business casual є найбільш популярним у сфері, де є дрес-код, оскільки він дає можливість виглядати стильно в будь-якій ситуації – на роботі та поза нею.
Для бізнес-кежуал характерні певні правила, оскільки це все ж таки діловий стиль. Але при цьому залишається достатньо простору для фантазії та експериментів. Речі в ньому взаємозамінні, і ще один плюс – їх легко можна вписувати в інші образи, більш неформальні.
Класичний костюм-двійка нікуди не подінеться з ділового стилю, але кежуал припускає деяку вільність при виборі тканини та кольору. Крім класичних вовняних та змішаних тканин можна, залежно від сезону, придбати костюм із бавовни, льону, твіду. Колірна гама – від строгого чорного до відтінків синього та зеленого. У вас може бути тільки один костюм або кілька, але вони обов'язково мають бути з гарної тканини та підігнані по фігурі.
Оскільки стиль кежуал допускає носіння сорочки без піджака, вона має сидіти ідеально. Не полінуйтеся, якщо знадобиться, завітати до кількох магазинів, щоб знайти вдалу модель, і купіть відразу кілька сорочок. Віддавайте перевагу світлим кольорам – білий, блакитний, сірий, допускаються розмиті відтінки рожевого та бузкового.
У холодну пору року сорочку можна носити з однотонним пуловером гладкої в'язки, а можна замінити якісною водолазкою з бавовни, шерсті або кашеміру. Ще одна заміна сорочці – поло, бажано із довгими рукавами.
Крім класичних зі стрілками, допускаються менш формальні чиноси або флети, вовняні картаті штани. Можна надіти навіть джинси, але тільки темно-сині, сірі або чорні, прямі, які щільно сидять на стегнах, з посадкою строго по лінії талії.
У бізнес-кежуал образі буде доречний піджак спортивного фасону (блейзер). Для нього характерна відсутність жорсткої форми, допускаються вставки з іншої тканини чи шкіри. Носіть блейзер з джинсами або брюками чинос, що відрізняються за фактурою та кольором. Під блейзер можна одягнути як сорочку, так і джемпер чи водолазку.
Бажано мати кілька пар на кожен сезон, різного стилю. Загальні вимоги до взуття:
Кросівки та ультрамодні моделі залиште для інших випадків.
Що неприпустимо для стилю бізнес-кежуал:
Ідеальний варіант для бізнес-кежуал – капсульний гардероб, у якому всі речі поєднуються між собою. У цьому випадку ви вранці можете не замислюватися про вибір одягу – що б ви не одягли, ви виглядатимете відмінно. Якщо створення капсульного гардеробу для вас є складним, скористайтеся допомогою стилістів. Наприклад, у магазинах Pierre Cardin професійні консультанти допоможуть вам скласти комплекти на будь-який випадок.